Welcome

CHROMA

Nejsou zde žádné produkty.
CHROMA

CHROMA Cutlery Inc. je již po několik generací výrobcem vysoce kvalitních a profesionálních japonských nožů. Patří...

Více

Podkategorie

 • Haiku Original

  Umění kování meče je stará japonská tradice, která se odráží i při výrobě nožů CHROMA Haiku. Tyto nože jsou vyráběny v Japonsku v malých továrnách za použití vysoce kvalitních a moderních ocelí.

  HAIKU je jednou z nejdůležitějších forem japonské poezie, rozšířené mezi vyšší vrstvou japonské společnosti v 16. století. Tento druh poezie se vyznačoval ostrým postojem k tehdejším společenským problémům. A tady je patrná souvislost s čepelemi nožů Haiku.

  Čepel nožů je vyrobena z kvalitní molybden - vanadové nerezové oceli o vysoké tvrdosti (58±1 HRC). Díky této oceli jsou tyto nože velmi ostré a svou ostrost si uchovají po mnohem delší dobu než většina nožů. Rukojeť vyrobená z ušlechtilého japonského dřeva Honoki zaručuje optimální řezný komfort.

  Pro svou oblibu jsou nože Haiku často napodobovány a proto nezapomeňte, že originální nůž Haiku je vždy označen sokolem.

 • Haiku Kurouchi

  Velmi málo nožů, zkrátka jen ty nejlepší nože nesou označení CHROMA Takumi.
  TAKUMI nože nejsou pouze vícevrstvé nebo damaškové nože.
  TAKUMI nože jsou mimořádné v každém ohledu, spojují v sobě tradici, eleganci, nejkvalitnější materiály a nejlepší ruční řemeslné zpracování. To, čím se vyznačují všechny TAKUMI nože, je jejich vysoká užitná hodnota.

  TAKUMI je symbolem pro tradiční, ručně vyráběné japonské nože.

  Nože CHROMA HAIKU Kurouchi splňují všechny požadavky kladené na TAKUMI nože. Nože jsou dodávány s neuvěřitelně ostrou čepelí a stejně jako u všech Takumi nožů, lze přebroušením na vhodném brusném kameni dosáhnout takové ostrosti, která je prakticky nedosažitelná pro tradiční kuchyňské nože. Krájení např. zeleniny, se tak stává opravdovým zážitkem.

  Nože CHROMA HAIKU Kurouchi vděčí za svůj charakteristický vzhled místu svého vzniku, oblasti TOSA v jižním Japonsku. Oblast Tosa je známa především díky dlouhé tradici kování nožů a také pro svoji divokou, čistou a zvrásněnou krajinu, která propůjčuje těmto nožům svého ducha a dává jim takto nezaměnitelný charakter.

 • Type 301

  Kuchyňské nože CHROMA TYPE 301 byly navrženy světoznámým designérským studiem F.A Porsche a společně po boku slavného rakouského šéfkuchaře Jörga Wörthera vytvořili moderní mistrovské dílo, jehož ergonomická rukojeť je jen jedním z důvodů, proč tyto nože získaly bezpočet ocenění. Typickým znakem je jedinečná "ocelová perla", která přesně vymezuje rozhraní rukojeti a čepele. Kuchyňské nože jsou charakteristické absencí jakýchkoliv rýh, švů či výčnělků, čímž splňují nejpřísnější hygienické normy. Rukojeť je vyrobena z 18/10 nerezové oceli, čepel pak z vysoce kvalitní japonské oceli 301. Čepel každého nože je pečlivě a ručně nabroušena a díky speciální metodě broušení tak může zůstat delší dobu ostřejší a je snadnější ji nabrousit.

  Pokud hledáte pro svou kuchyni výjimečnost, spojenou s excelentními užitnými vlastnostmi, pak jsou nože CHROMA TYPE 301 tou správnou volbou.

 • Haiku Home

  Nejprodávanější série nožů v Japonsku.
  Nízká cena, vysoká kvalita.

  Chroma Haiku Home jsou cenově dostupné, vysoce kvalitní nože, určené především pro začátečníky a příležitostné kuchaře. Tato série tak představuje jedinečnou možnost, jak se seznámit s kvalitními japonskými noži. Na rozdíl od série CHROMA Haiku Original byl pro výrobu čepele použit levnější a tenčí materiál, což znamená, že čepel ztrácí svou ostrost mnohem dříve a je nutné ji častěji brousit. Nicméně, pokud jsou tyto nože správně nabroušeny, mohou poskytnout obdobný výkon jako mnohem dražší nože.

 • Japanchef

  CHROMA JAPANCHEF - velmi ostré kuchyňské nože!
  Díky výborné kvalitě za velmi dobrou cenu, jsou tyto nože ideální jak pro šéfkuchaře, tak i pro začínající kuchaře a studenty.
  Čepele nožů jsou vyrobeny z kvalitní, ledem kalené oceli o vysoké tvrdosti (58±1 HRC). Tradiční japonský výbrus čepele ve tvaru "V" dělá tyto nože velmi ostrými. Rukojeť, vyrobená z vysoce kvalitního plastu, je spojena se střenkou pomocí tří nýtů. Čepel nože lze snadno a rychle přebrousit pomocí brusných kamenů CHROMA.
Napište nám

Naše zákaznická linka je k dispozici od 9:00 do 17:00

Telefon:+420 774 197 794

Kontakt na naši zákaznickou linku