Welcome

Výroba keramických nožů Minova

Nože jsou vyráběny 14 japonskými firmami ve městech Mino a Seto, v místech s tradiční výrobou keramiky a Seki a Tsubamesanjo, v místech s tradiční nožířskou výrobou, za využití tradičních technologií, které se rozvíjely v průběhu několika stovek let. Výsledkem tohoto jsou jedinečné a dokonale propracované keramické nože, které jsou s velkou péčí a dostatkem času vyráběny po dobu 3 měsíců.

Výroba keramických nožů MINOVA

Výroba čepele z vysoce ušlechtilé zirkonové keramiky

 1. Lisování velmi vysokým tlakem
  Pomocí stroje vyvíjejícího tlak 500 tun lisuje zkušený řemeslník směs oxidu zirkoničitého a speciálního pojiva, což je nejdůležitější krok ovlivňující kvalitu konečného výrobku.
 2. Vypalování o velmi vysoké teplotě
  Slisovaný polotovar se zahřívá v peci na teplotu 1600 °C a více. Po dostatečném spékání, přichází na řadu kalení, tedy ochlazování materiálu tak, aby vznikl základní pevný celek vysoké kvality, připraven k dalšímu zpracování. Tento proces vyžaduje vysoký stupeň nejmodernější technologie.
 3. Rovinnost plochy
  Důležité je odstranit nedokonalosti opracovávané plochy a tím získat dokonale čistý rovný povrch. Při tomto kroku je využíván brusný kotouč, který odstraňuje nerovnosti vzniklého povrchu při vypalování.
 4. Výroba tvaru čepele
  Přichází na řadu "konfigurace ostří", kdy dochází k postupnému, pomalému úbytku přebytečného materiálu na čepeli, díky čemuž vznikne dokonalá ostrost a trvanlivost. "Konfigurace čepele" je naše výrobní know-how.
 5. Zrcadlové leštění povrchu čepele
  Leštěním získává zirkonová keramika nádherně lesklý povrch s perleťovým nádechem.

Výroba porcelánových rukojetí

 1. Výlisek rukojeti
  Suspenze je zkušeným odborníkem ručně odlévána do sádrových forem, kde určitou dobu leží, aby došlo k vyplavení nečistot. Poté, co hmota ztuhne do dostatečné tloušťky, je forma opatrně otevřena.
 2. Hrubé vypalování
  Pro zvýšení pevnosti je rukojeť vypálena v peci při teplotě 800 °C, čímž zároveň dochází ke zbavení vlhkosti.
 3. Konečné vypalování
  Aby bylo dosaženo dokonalé bělosti s vynikající texturou, je potřeba rukojeti dále péct při teplotě 1350 °C. Abychom vytvořili co nejkrásnější produkt, využíváme i při tomto procesu naše know-how.

Dekorování glazurou

 1. Přenos textury
  Přenosový papír s požadovaným dekorem je opatrně přilepen na rukojeť a na čepel . Vzhledem k tomu, že je čepel vyrobena z keramiky, je nalepení provedeno speciální technikou, která umožní dokonalé přilnutí přenosového papíru k povrchu čepele.
 2. Zlacení štětcem a glazování
  Veškeré dekorování je prováděno ručně glazurou a zlatící kapalinou pomocí tenkých štětců . Jedná se o velice přesnou práci, kterou může vykonávat pouze nekvalifikovanější řemeslník, který tak nožům propůjčuje jejich originalitu.
 3. Vypalování glazury
  Proces probíhá opět při teplotě 800 °C, stejně jako u servírovacího nádobí, aby se zvýšila odolnost a životnost materiálu. Tento proces je velice důležitý, protože dochází k odstranění nečistot ze zlata, které pak dosahuje velice vysoké ryzosti blížící se 24 karátovému ryzímu zlatu.

Dokončení

 1. Kompletace
  Jednotlivé díly (čepel, rukojeť, záštita) jsou ručně sestaveny v jeden celek. Kompletní sestavení je otázkou cca 48 hodin.
 2. Zhotovení ostří
  Na brusném kotouči je v několika krocích zhotovena sešikmená hrana, která je klíčová pro ostrost nože.
 3. Závěrečné leštění
  Takto zhotovenému noži je dodán závěrečný lesk pomocí měkkého hadříku se zjasňujícím prostředkem.Napište nám

Naše zákaznická linka je k dispozici od 9:00 do 17:00

Telefon:+420 774 197 794

Kontakt na naši zákaznickou linku